Siła giętej stali

Korzystamy wyłącznie z wysokogatunkowej stali.

Dzięki specjalnie opracowanej przez nas technice spawania, miejsca łączeń pozostają niemal niewidoczne.

Dzięki tej autorskiej metodzie jesteśmy w stanie spawać nawet bardzo cienkie arkusze stali- sięgającej grubości 1 milimetra.

Już wkrótce dowiesz się więcej na temat pracy w naszym Salakowym warsztacie.

 

 

JAKOŚĆ

KONTAKT

SKLEP

SALAKI STACJONALNIE

O NAS

Tradycyjne metody rzemiosła.

Tradycyjne metody rzemiosła.

Zarówno w polskim, jak i światowym wzornictwie tradycyjne metody rzemieślnicze są coraz bardziej cenione. Można powiedzieć, że ten powrót do korzeni jest wywołany zwiększającą się świadomością społeczną. Coraz częściej stawiamy na unikalne i świetnie wykonane produkty, które będą służyły kilku pokoleniom. Tak, jak to miało miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

W SALAK jednym z dwóch głównie używanych materiałów jest lite drewno.

Drewno, które jest ręcznie toczone w samym sercu naszej pracowni. 

Czym jest toczenie? Jest to ręczna obróbka drewna- przy pomocy dłuta i specjalnych maszyn obrotowych nadajemy blokom drewna kształty kuli czy walca. Jest to długi proces, który wymaga ogromnej precyzji. 

 

Jak zrodził się pomysł na zastosowanie

ręcznej obróbki drewna w Salak studio?

 

Dzięki moim Dziadkom, od kiedy pamiętam miałam okazję podziwiać i obcować z pracą w drewnie. Od najmłodszych lat, niemal każdego dnia zaintrygowana podziwiałam prace mojego Dziadka, który był pasjonatem rzeźbiarstwa związanego z patriotyzmem. W drewnie fascynowała mnie jego plastyczność, to, że przy odpowiedniej ręcznej obróbce jesteśmy w stanie wydobyć z niego najwspanialsze cechy, a dzięki dłucie możemy zmieniać jego formę i nadawać niepowtarzalny kształt.

Dokładnie 18 lat temu dostałam swoje pierwsze dłuto i to właśnie od tej pory drewno towarzysz mi cały czas. We wczesnych latach dorastania spotkania z Dziadkiem i wspólne rzeźbienie w drewnie stało się moją oazą, chwilą zapomnienia i ucieczką od codzienności. Co ciekawe zarówno Dziadek ze strony Taty jak i ze strony Mamy był blisko związany z tym materiałem i oboje tworzyli przepiękne rzeźby, które do tej pory wiszą na ścianach w domach moich bliskich.

 

DREWNO oprócz niesamowitych możliwości związanych z obróbką budzi we mnie ogromny sentyment do wspólnego czasu, który spędzałam właśnie ze swoim Dziadkiem i właśnie to jest jednym z powodów, dla którego wkładam całe serce w każdy pojednczy produkt powstający w naszej pracowni. A mimo dużej ilości zamówień wieczorami często spędzam czas w naszej stolarni, gdzie szlifuję lub maluję drewniane elementy Waszych Salaków. 

 

Jak dbać o drewno?

Ze względu na charakterystyczne właściwości drewna, warto zadbać o nie w szczególny sposób. Zastosowanie się do kilku poniższych wskazówek pielęgnacyjnych pozwoli Ci cieszyć się Twoimi Salakami jeszcze dłużej. 

 

1. Do usuwania zanieczyszczeń na meblach należy stosować wyłącznie łagodne środki i materiały oraz unikać twardych lub ostrych przedmiotów czy tkanin.

 

 

2. Należy unikać środków pielęgnacyjnych, które zawierają w składzie alkohol, aceton, naftę lub inne rozpuszczalniki.

 

 

3. Meble należy czyścić z kurzu i konserwować środkami wyłącznie do tego przeznaczonymi, miękką tkaniną wzdłuż tzw. słojów

 

 

4. Na powierzchni mebli nie wolno stawiać gorących, wilgotnych lub zmrożonych przedmiotów i naczyń. 

 

 

5. W przypadku rozlania jakiejś cieczy na powierzchnię mebla należy niezwłocznie wytrzeć to miejsce do sucha i nie dopuszczać do jego zawilgocenia.

 

 

6. Powierzchnia mebli drewnianych olejowanych powinna być okresowo odnawiana przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

 

 

7. Do codziennej pielęgnacji mebla wystarczy lekko wilgotna, dobrze wyciśnięta ściereczka. Drewniane meble nie lubią żadnych płynów, dlatego pamiętaj by każdorazowo wycierać je do sucha czystą szmatką.

 

Pielęgnacja drewna.

Lite drewno

 to nie tylko walory wizualne.

Lite

drewno 

 to nie tylko walory wizualne.

dzięki temu wybrany przez Ciebie produkt może zostać poddawany renowacji
i pozostać w Twoim wnętrzu na długie, długie lata.

Są bezpieczne dla astmatyków a nasi pracownicy nie są narażeni na działanie szkodliwych oparów.

Dzięki temu nasze produkty są najwyższej jakości.

 

 
Są bezpieczne dla astmatyków a nasi współpracownicy nie są narażeni na działanie szkodliwych oparów.

Nasze Salaki są trwałe i odnawialne

Tradycyjne metody 

rzemiosła.

NASZE WARTOŚCI

ŚRODOWISKO

Tworzymy z poszanowaniem 

ekologii

Jednak jeżeli jesteś posiadaczem ogrzewania podłogowego lub Twoje wnętrze nie jest przystosowane do użytkowania mebli wykonanych z litego drewna również znajdziesz u nas odpowiedni dla siebie produkt.

Ponieważ tworzymy specjalne warianty mebli dedykowane do zadań specjalnych!

 

 Nasz BESTSELLER FUKU z metalową kulą to wariant stworzony dla tych z Was, którzy chcą korzystać ze stolika ustawionego bezpośrednio na posadzce z ogrzewaniem podłogowym.

 
 

 

Meble wykonane z drewna powinny być przechowywane w pomieszczeniach o stałej temperaturze i małych wahaniach wilgotności.

 

Będą Ci wdzięczne, jeśli ochronisz je przed bezpośrednim działaniem ogrzewania podłogowego, grzejników czy kominka. Zadbaj też o to, by unikać ich przemoczenia i zawilgocenia.

 

Doceniamy wyjątkowość naturalnych materiałów.

Dzięki ogromnym możliwościom obróbki tego surowca wykorzystujemy każdy centymetr tego materiału.

,,Wióra lecą!" W naszej pracowni z drewna zostają tylko trociny, które finalnie trafiają do zwierząt, którym jest to potrzebne.

 

Korzystamy tylko z certyfikowanego drewna.

Od 2023 roku, każdego miesiąca sadzimy drzewa, których ilość jest równa ilości zamówień. Oznacza to, że część dochodów z każdej sprzedaży przeznaczana jest na wsparcie fundacji, o której już wkrótce będziesz mogła/mógł przeczytać więcej.

 

Wybierając Salaki, wybierasz zatem odpowiedzialne gospodarowanie zasobami i przyczyniasz się do ich odnawiania.

 

W naszej pracowni korzystamy z litego drewna jesionowego i sosnowego, które starannie selekcjonujemy, a następnie własnoręcznie toczymy i obrabiamy specjalnie dla Was. 

Usłojenie drewna jest niepowtarzalne, a dzięki temu, każdy nasz produkt staje się jedyny w swoim rodzaju. Dodatkowo szlachetność tego surowca sprawia, że z czasem wykonane z niego meble nabierą jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

To wszystko dlatego, że na całym świecie nie znajdziemy dwóch takich samych kawałków drewna. Każda deska ma jedyny i niepotwarzalny odcień czy wzór. 

Nasze Salaki 

są trwałe 

i w pełni odnawialne

 

dzięki temu wybrany przez Ciebie produkt może zostać poddawany renowacji
i pozostać w Twoim wnętrzu na długie, długie lata.

Jak tworzymy?

Stawiamy 

na 

jakość!

Stawiamy na jakość!

Unikamy używania półproduktów, tworzyw sztucznych, płyt MDF, oklein i szkodliwych lakierów. Nasze produkty wytwarzane są z litego drewna i wysokiej jakości stali. Salaki produkują miniamlny odpad, który nigdy nie jest używany ponownie do tworzenia naszych produktów. Jednak jak wszystko w naszej pracowni również on znajduję swoje zastosowanie i trafia do odpowiednich miejsc, o których dowiesz się w poniższych ciekawostkach. 

Bawełna organiczna wymaga więcej pracy 

i zaangażowania niż jej konwencjonalny 

odpowiednik, jednak wybierając ją 

inwestujesz w ochronę zbiorników wodnych, 

czystsze powietrze i lepszy standard życia.

LEN

To materiał niezwykle wytrzymały i odporny 
na przetarcia i rozciąganie. Jest wyjątkowo 
przyjazny alergikom oraz posiada właściwości 
antybakteryjne. Ponadto tkaniny wykonane z lnu 
nie elektryzują się i są biodegradowalne.

Oprócz litego drewna oraz stali, w naszej pracowni korzystamy także ze starannie wyselekcjonowanych tkanin składających się z lnu i bawełny.

W SALAK studio przywiązujemy szczególną uwagę do detali oraz  jakości naszych produktów i usług. Zależy nam, by meble trafiające do Waszych domów cieszyły zmysły przez długie lata. Nie podążamy za szybko zmieniającymi trendami. Tworzymy ponadczasowe produkty, dzięki czemu nasze meble będą prezentować się w wyjątkowy sposób niezależnie od zmieniającej się aranżacji wnętrza.

 

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT    STUDIO@SALAK.COM.PL    WŁAŚCICIELKA PRACOWNI: PL +48 665 299 269 | BIURO: +48 786 299 269

O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DOŁĄCZ DO NAS 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

REGULAMIN

INFORMACJE DODATKOWE | REGULAMIN

THREADS

FACEBOOK

INSTAGRAM

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ NASZE PRODUKTY

SALAKI STACJONARNIE

KONTAKT

STUDIO@SALAK.COM.PL 

 

PL +48 665 299 269   

UK +44 756 3789 175

BAWEŁNA ORGANICZNA

To włókno, którego proces produkcji przebiega z zachowaniem równowagi ekologicznej. W całym procesie wytwarzania stosuje się wyłącznie naturalne metody produkcji.

Do upraw bawełny ekologicznej nie stosuje się pestycydów oraz środków owadobójczych, a w procesie produkcji nie biorą udziału żadne genetycznie modyfikowane organizmy.

surowcelite drewno

surowa stal

len i bawełna

farby 


Dowiedz się, co sprawia, że nasze meble są tak wyjątkowe. Miłej lektury.

Stawiamy na jakość!

Dziękuję

za czas spędzony

w Świecie Salaków!

 

Do usłyszenia

Alicja Korbut