JAKOŚĆ

KONTAKT

SKLEP

SALAKI STACJONALNIE

O NAS

To jest element nagłówek.

No 11

No 10

No 9

No 8

Salaki powstają głównie z litego drewna oraz wysokiej jakości stali. Nie używamy półproduktów takich jak: tworzywa sztuczne, okleiny czy płyty MDF. Dzięki temu nasze produkty są odnawialne, przyjazne astmatykom i przede wszystkim zostaną z Wami na długie lata.

Ponieważ tylko naturalne materiały starzeją się w szlachetny sposób.

 

 

Do produkcji Salaków nie używamy odpadów a w dbałości o ekologię również one znajdują swoje zastosowanie, o którym możesz dowiedzieć się więcej w zakładce JAKOŚĆ.

 

 

Stalowe elementy konstrukcyjne oraz blaty nigdy nie są malowane tylko jedną warstwą farby. W zależności od odcienia mamy dopercyzowaną ilość warst oraz podkładów. 

 

 

Zarówno do malowania powierzchni stalowych blatów jak i pozostałych konstrukcji używamy farb najwyższej jakości, którą sprowadzamy dla Was z Niemiec, Francji i Litwy.

Farba ta posiada wszelkie atesty oraz certyfikaty świadczące o jej wysokiej jakości.

Dodatkowo jest bardzo odporna na wysokie temperatury oraz nie jest łatwopalna.

 

 

Dzięki technice, którą nawiercamy otwór w drewnianych kulach jesteśmy w stanie zapanować nad każdym szczegółem. Jest to trudniejsze niż mogłoby się wydawać, ale to dzięki naszemu sposobowi nie musimy używać elementów maskujących a nasze elementy są zawsze idealnie dopasowane.

 

 

Opracowanie techniki, która pozwala nam na tworzenie naszych największych kul zajeła nam wiele miesięcy pracy. Przy wydawałoby się tak oczywistej formie jaką jest kula to dużo, ale tu każdy szczegół ma znaczenie. Przy tak ogromnych gabarytach ważna jest nie tylko wielkość elementów, ale też sposób ich klejenia.

 

No 7

No 6

Dzięki autorskiej metodzie spawania, którą opracowaliśmy w naszej pracowni jesteśmy w stanie łączyć ze sobą nawet bardzo cienkie arkuszy stali sięgające od 1 do 3 mm grubości. Dzięki tej pracochłonnej metodzie stal nie odkształca się a miejsca łączeń / spawów są niemal niwidoczne. 

NO 5

Krawędzie stalowych blatów nie bez przyczyny są przez nas ręcznie szlifowane...

NO 4

Oleje i lakiery, których używamy to nasze autorskie mieszanki barwników.

Nie są to gotowe produkty. Tworzymy niepowtarzalne, unikatowe odcienie, których nie znajdziesz na sklepowych półkach!

NO 3 

Używamy certyfikowanego drewna pierwszej klasy. Materiał ten jest przez nas dodatkowo selekcjonowany a naturalny rysunek/ wzór drewna ręcznie dopasowywany. Jest to dla nas dodatkowa praca, która sprawia nam ogromną satysfakcję. Co oznacza to w praktyce? 

Zamawiając drewnianego Salaka otrzymasz produkt bez naturalnych przebarwień, które standardowo występują w drewnie. Mebel, nie będzie posiadał nadmiernych sęków a rysunek drewna będzie tworzył na powierzchni blatu piękny i niepowtarzalny wzór.

NO 2

Mimo, że czas oczekiwania na zamówienie wynosi do 35 dni roboczych nie oznacza to, że nie posiadamy na stanie drewnianych elementów potrzebnych do stworzenia wybranego przez Ciebie produktu.

Drewniane kule czy blaty stołów, których używamy do naszych Salaków są tworzone z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. To wszystko po to aby drewno mogło dodatkowo leżakować. Dzięki temu mamy pewność, że nasze surowce są najwyższej jakości.

 

*W przypadku tworzenia mebli na zamówienie używamy drewna, które również leżakuje w naszej pracowni nawet kilka miesięcy.

 

NO 1

za czas spędzony w świecie Salaków!

 

pozdrawiam

Alicja Korbut

founder of SALAK STUDIO

 

 

W SALAK studio przykładamy szczególną uwagę do detali tworzonych przez nas produktów. Poniżej dowiesz się o kilku bardzo ważnych dla nas aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka. 

Jednak dla nas są to bardzo ważne detale, które generują ogromny czas pracy i jeszcze większą satysfakcje z produkcji każdego pojedynczego Salaka.

DZIAŁ TECHNICZNY | MODELOWANIE 3D  |  TRANSPORT I LOGISTYKA

 

PUBLIKACJE :

S A L A K to studio zajmujące się projektowaniem oraz wytwarzaniem mebli i akcesoriów do wnętrz.

Tworzymy z pasją do detalu i prostoty. Wierzymy, że minimalistyczna forma z powodzeniem odnajdzie się w niemal każdej przestrzeni. Uważamy, że powiedzenie ,,less is more” jest ponadczasowe. Ceniąc sobie trwałe materiały swoje produkty tworzymy głównie z metalu i litego drewna. Te na pozór twarde i nieugięte surowce przy właściwej obróbce stają się ogromnie plastyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie połączyć miłość do prostoty z zamiłowaniem do rzeźbiarskiej formy. Bo przecież minimalizm nie musi być nudny! 

Kto za tym stoi?

Cześć, nazywam się Alicja Korbut i jestem założycielką studia S A L A K. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i architektem wnętrz. W ostatnich latach miałam przyjemność pracować w biurach projektowych zarówno               w Polsce jak i za granicą. W 2020 roku wróciłam do Polski i postanowiłam założyć swoją własną pracownie aby móc dalej rozwijać swoją pasję do projektowania mebli o nieszablonowym designie. 

W studio odpowiadam nie tylko za projekty produktów, ale również w dużej częsci za ich wykonanie. Wszystkie meble i dodatki tworzone są ręcznie w samym sercu naszej pracowni.

Do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie ceniąc sobie kontakt ze swoimi odbiorcami. Zależy mi na tworzeniu produktów ponadczasowych i trwałych uważam, że meble powinny nam wszystkim służyć przez długie lata, to właśnie dlatego SALAK bazuje  na wysokiej jakości materiałach. Tworzymy meble, którymi sami pragniemy się otaczać!

 

 

Czym tak naprawdę jest ,,salak"?

 ,,Salak" w niektórych krajach, w rozumieniu potocznym oznacza kolor- jest to odcień złamanej bieli. Określenie to pochodzi od palmy salaka. Kolor owocu tej rośliny jest właśnie w tym odcieniu. Ponieważ moja premierowa kolekcja BASIC powstała dokładnie w tym kolorze. postanowiłam na jej cześć nazwać tak swoje studio. Właśnie dlatego definicja tego słowa zawsze będzie miała dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne.

Jednocześnie nazwa ta stała się nieformalnym skrótem łączącym moje imię i nazwisko:

S(studio) ALA(alicja) K (korbut)

 

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie odpowiem Ci o szczegółach naszej pracy.

 

 

Do usłyszenia!

S A L A K studio

Alicja Korbut

Witaj

w świecie

Salaków!

Dziękujemy 

Co wyróżnia Salaki?

Cześć! Nazywam się Ania i jestem nowym członkiem zespołu. Jestem architektem z blisko 25 letnim doświadczeniem projektowym. W naszej pracowni odpowaidam za modelowanie 3D obiektów ( zarówno tych ze stałej kolekcji jak i wszystkich produktów, które wykonujemy na zamówienie).

 

 

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT    STUDIO@SALAK.COM.PL    PL +48 665 299 269    UK +44 756 3789 175

O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DOŁĄCZ DO NAS 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

REGULAMIN

INFORMACJE DODATKOWE | REGULAMIN

THREADS

FACEBOOK

INSTAGRAM

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ NASZE PRODUKTY

SALAKI STACJONARNIE

KONTAKT

STUDIO@SALAK.COM.PL 

 

PL +48 665 299 269   

UK +44 756 3789 175