O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DOŁĄCZ DO NAS 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

DOŁĄCZ DO NAS :

INSTAGRAM

FACEBOOK

PINTEREST

Stawiamy na jakość!

furniture design

S A L A K to studio zajmujące się projektowaniem oraz wytwarzaniem mebli i akcesoriów do wnętrz.

Tworzymy z pasją do detalu i prostoty. Wierzymy, że minimalistyczna forma z powodzeniem odnajdzie się w niemal każdej przestrzeni. Uważamy, że powiedzenie ,,less is more” jest ponadczasowe. Ceniąc sobie trwałe materiały swoje produkty tworzymy głównie z metalu i litego drewna. Te na pozór twarde i nieugięte surowce przy właściwej obróbce stają się ogromnie plastyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie połączyć miłość do prostoty z zamiłowaniem do rzeźbiarskiej formy. Bo przecież minimalizm nie musi być nudny! 

Kto za tym stoi?

Cześć, nazywam się Alicja Korbut i jestem założycielką studia S A L A K. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i architektem wnętrz. W ostatnich latach miałam przyjemność pracować w biurach projektowych zarówno               w Polsce jak i za granicą. W 2020 roku wróciłam do Polski i postanowiłam założyć swoją własną pracownie aby móc dalej rozwijać swoją pasję do projektowania mebli o nieszablonowym designie. 

W studio odpowiadam nie tylko za projekty produktów, ale również w dużej częsci za ich wykonanie. Wszystkie meble i dodatki tworzone są ręcznie w samym sercu naszej pracowni.

Do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie ceniąc sobie kontakt ze swoimi odbiorcami. Zależy mi na tworzeniu produktów ponadczasowych i trwałych uważam, że meble powinny nam wszystkim służyć przez długie lata, to właśnie dlatego SALAK bazuje  na wysokiej jakości materiałach. Tworzymy meble, którymi sami pragniemy się otaczać!

 

 

Czym tak naprawdę jest ,,salak"?

 ,,Salak" w niektórych krajach, w rozumieniu potocznym oznacza kolor- jest to odcień złamanej bieli. Określenie to pochodzi od palmy salaka. Kolor owocu tej rośliny jest właśnie w tym odcieniu. Ponieważ moja premierowa kolekcja BASIC powstała dokładnie w tym kolorze. postanowiłam na jej cześć nazwać tak swoje studio. Właśnie dlatego definicja tego słowa zawsze będzie miała dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne.

Jednocześnie nazwa ta stała się nieformalnym skrótem łączącym moje imię i nazwisko:

S(studio) ALA(alicja) K (korbut)

 

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie odpowiem Ci o szczegółach naszej pracy.

 

 

Do usłyszenia!

S A L A K studio

Alicja Korbut

back to craft
recznie robione metalowe meble

W SALAK studio przywiązujemy szczególną uwagę do detali oraz  jakości naszych produktów. Zależy nam, by meble trafiające do Waszych przestrzeni cieszyły zmysły na długie lata. W tej zakładce poznasz wskazówki pielęgnacyjne dotyczące naszych wyrobów oraz dowiesz się co nieco na temat surowców, z których korzystamy. 
 
Miłej lektury!

STAL

JAK PIELĘGNOWAĆ STAL I POWIERZCHNIE MALOWANE PROSZKOWO?

 

JAK CZYŚCIĆ TKANINY Z POKWŁOKĄ EASY CLEAN?

Ponieważ zależy nam na Twoim komforcie, tkanina fotela NUGAT pokryta została specjalną powłoką Easy Clean, dzięki której z łatwością zetrzesz z niej wszelkie zabrudzenia bez użycia środków chemicznych.

 

 

wood wood wood wood wood wood wood wood wood               wood  wood wood wood    wood wood wood wood wood wood wood 

steel steel steel steel

 

 

 

      steel steel steel steel steel

linen & cotton

linen & cotton

linen & 

 

                 cotton

linen & cotton

linen & cotton

Nasze Salaki wykonane są z wysokiej jakości stali oraz z litego drewna jesionowego i sosnowego. Unikamy używania półproduktów, oklein, szkodliwych lakierów czy płyt mdf...

 

Zależy nam na tworzeniu odnawialnych i trwałych mebli, które przy właściwej pielęgnacji pozostaną z nami przez pokolenia.

Wierzymy w wartości płynące....

Nasze meble nie tworzone są z plastiku, tworzych sztucznych czy płyt mdf.

Mimo, iż mdf nie jest (materiałem sztucznym?) mimo masowego użytku w firmach meblarskich jest odpadem niskiej jakości, do jego produkcja bez odpowiedniego zabezpieczenia osób przy nich pracujących jest szkodliwa a mimo malowania, zabezpieczania tych płyt nie są one wskazane dla astmatyków.....